Oleje kontra kremy tradycyjne. Zalety olejów roślinnych 0
wiosenny_kwiat                                     Dlaczego warto stosować oleje roślinne w codziennej pielęgnacji? Jaką przewagę mają one nad tradycyjnymi kremami? Dla kogo przeznaczona jest pielęgnacja tego typu?                                        

Zastosowanie olejów roślinnych nie jest w kosmetyce niczym nowym. Są one składnikami codziennych kremów, serum czy fluidów. Niestety są one w tych kosmetykach jedynie jednym z wielu składników, a często tylko dodatkiem. Z tego względu skuteczność olejów w tradycyjnych kosmetykach często jest bez większego znaczenia dla naszej skóry.

Warto sięgać po produkty, w składzie których znajdziemy czyste oleje roślinne.

No tak, ale... czyste oleje? Na twarz?

TAK! Nie martw się, Twoja skóra nie będzie się błyszczeć! Oleje roślinne wchłaniają się doskonale, wnikają głębiej niż tradycyjne kremy oraz nie pozostawiają tłustego filmu na skórze! Pozbądź się obaw i przekonaj się o skuteczności czystych olejów!!

Bogactwo natury dla każdego rodzaju cery!

Masz suchą skórę? Tradycyjne kremy nie radzą sobie z utrzymaniem odpowiedniego nawilżenia? Doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie właśnie kuracja nawilżająca z udziałem olejów roślinnych.

A może odkryłaś zmarszczki na swojej twarzy i chciałabyś je powstrzymać? Zmarszczki to przede wszystkim objaw braku odpowiedniego nawilżenia skóry. Z upływem lat skóra nie jest w stanie absorbować i zatrzymywać odpowiedniej ilości składników, a drobne zmarszczki pogłębiają się. Nawilżające i odżywcze działanie wyselekcjonowanych czystych olejów roślinnych pomaga skórze w walce z upływającym czasem.

A co z cerą mieszaną lub tłustą? Również i dla tego rodzaju cery odpowiednio dobrane oleje roślinne okazują się bardzo skuteczne. Idealnie oczyszczają pory, mają silne działanie antybakteryjne, więc odkażą zanieczyszczoną skórę, a także uregulują produkcję sebum.

Ale czy oleje są lepsze niż kremy?

Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi :) na rynku są bardzo różne produkty, wszystko zależy od składu. Dlatego namawiamy gorąco, czytajcie i analizujcie listy składników kosmetyków.

Oleje mają swoje zdecydowane zalety:

  • żadnych syntetycznych dodatków- w tradycyjnych kremach olej mieszany jest z wodą i stanowi doskonałą bazę do rozwoju bakterii i pleśni. Aby temu zapobiec, do kremów dodawane są podczas produkcji konserwanty, które dbają o trwałość kosmetyku, ale jednocześnie naruszają naturalną florę bakteryjną skóry. Kiedy konserwanty pojawiają się w zbyt dużym stężeniu w codziennej pielęgnacji, mogą doprowadzić nawet do całkowitego uszkodzenia warstwy ochronnej naszej skóry. Czyste oleje roślinne nie potrzebują takich substancji.
  • lepsze wchłanianie- oleje roślinne wchłaniają się lepiej i wnikają głębiej, dzięki czemu odżywiają skórę w jej głębszych warstwach. Przy odpowiedniej dawce i stosowaniu nie pozostawiają tłustego filmu na skórze.
  • naturalna ochrona przed wolnymi rodnikami- naturalne oleje z nasion i orzechów są bogate w naturalne antyoksydanty. Niektóre rośliny niezwykle skutecznie chronią się dzięki nim przed niekorzystnymi warunkami środowiska naturalnego. Ten skuteczny mechanizm naturalnej ochrony przed wolnymi rodnikami zapewnia naszej skórze doskonałe zabezpieczenie i ochronę przed starzeniem
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    
 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl